Kościół filialny p.w. Podwyższenia Krzyż Świętego w Jelnej (Judaszówka) jest oddalony od kościoła parafialnego ok. 5 km. Został zbudowany w latach 1988-1992 według projektu mgr inż. Stanisława Pąprowicza z Krosna. Poświęcony przez ks. abp Ignacy Tokarczuka 26 września 1992 r.

Budowy kościoła podjął się o. Kazimierz Stec, który organizował i pracę i niezbędne środki do jego realizacji. Dzięki ogromnej ofiarności mieszkańców oraz udziału w pracach budowlanych udało się pomyślnie zakończyć przedsięwzięcie. Dzisiaj mieszkańcy cieszą się ze zbudowanego kościoła, który nie tylko służy im do kultu Bożego, ale jest również wspaniałym pomnikiem wiary i determinacji tamtych mieszkańców.

Po latach korzystania z tego obiektu, kiedy opiekunem tego kościoła znów został o. Kazimierz Stec, dostrzegł potrzebę jego modernizacji ze szczególnym uwzględnieniem prezbiterium i zaplecza. Wizję o. Kazimierza przelał na projekt p. artysta Józef Gołąb z Rzeszowa. Ten projekt został zrealizowany.

W 2017 i 2018 roku zostały wykonane prace na placu przy kościele tj. figura Matki Bożej Fatimskiej i dzieci, trawnik i instalacja nawadniająca wraz ze studnią głębinową, granitowe schody zewnętrzne do zakrystii (także na strych).

Obecnie Judaszówka liczy prawie 400 mieszkańców.

Uroczystość  odpustowa – 14 września

zobacz zdjęcia

Link do zdjęć z uroczystości 100-nej rocznicy objawień fatimskich:     http://parafiaklementowice.pl/fatima-1917-jelna-judaszowka-2017-05-13-fot-antoni-plachta/