2 Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

Jak co roku w 2 niedzielę Wielkiego Postu dziś zbiórka do puszek na misje tzw. Ad Gentes. Bardzo dziekujemy za każda ofiarę.

Oddział Straży Grobowej w Jelnej zaprasza do dołącznia w swoje szeregi młodzieńców od 16 roku życia. Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj (ndz) o godz. 14.00 w salce na Ranczo Franciszkańskim. Zaprasza Zarząd.

Trwa peregrynacja Obrazu NSPJ . Prosimy, aby obraz przekazywać aż do Pana Sołtysa, a potem powrócić na główną drogę powiatową od torów. Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje.

W liturgii w tym tygodniu przypadają tylko dni powszednie. Za tydzień w pierwszą niedzielę marca Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych i wieczorna Msza św. wypominkowa za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 16.00 (przed Drogą Krzyżową).

Także w pierwszy piątek 1 marca w naszej Parafii jest wyznaczona Archidiecezjalna Adoracja Najśw. Sakramentu, której główną intencją jest prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, modlitwa za powołanych oraz prośba o naszą otwartość na Ducha Św..

Adoracja rozpocznie się po rannej Mszy św. i zakończy przed Drogą Krzyżową o 16.30. Prosimy o obecność na modlitwie w kościele według porządku:

- od godz. 8.00 – mieszkańcy Baranówki i Budzynia

- od godz. 9.00 – mieszakańcy Stawisk i od kościoła do Pana Sołtysa

- od godz. 10.00 – mieszkańcy droga powiatowa od torów do ŚDS-u

- od godz. 11.00 – mieszkańcy Borków

- od godz. 12.00 – mieszkańcy od ŚDS-u do Krzaków

- od godz. 13.00 – mieszkańcy drogi od Szkoły Podstawowej do Krzaków

- od godz. 14.00 – mieszkańcy Krzaków

- od godz. 15.00 – mieszkańcy Łazki i Piaski.

Nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 oraz Młodzieżowa o godz.19.30 z krótką adoracją, a także w niedziele o godz. 7.00.

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15, a po nich Msza św. wieczorna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 11.30.

Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej oraz kilku Panom i jednej Pani z Parafii za chętną pracę przy podcięciu tui (przerośnięte utrudniały wjazd karawanu i zasłaniały groby) oraz za uporzadkowanie alejki na cmentarzu; także Panu Januszowi i współpracownikom oraz Panu Józefowi i współpracownikom za prace stolarskie i budowlane wykonane w tym tygodniu na Ranczo Franciszkańskim.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który porusza temat celibatu, jego sens i znaczenie.

Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

2 Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

Trwa peregrynacja Obrazu NSPJ . Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje.

W liturgii w tym tygodniu przypadają tylko dni powszednie. Za tydzień w pierwszą niedzielę marca zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. wypominkowa za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed godz. 9.00. Spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 17.20 (przed Drogą Krzyżową).

Adoracja rozpocznie się w kościele parafialnym w Jelnej po rannej Mszy św. i zakończy przed Drogą Krzyżową o 16.30. Prosimy o obecność w dowolnie wybranym czasie.

W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Zawierzenia NMP.

Nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.00 potem Msza św.

- Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św.

W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 9.30.

Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej oraz kilku Panom i jednej Pani z Parafii za chętną pracę przy podcięciu tui (przerośnięte utrudniały wjazd karawanu i zasłaniały groby) oraz uporzadkowanie alejki na cmentarzu; także Panu Januszowi i współpracownikom oraz Panu Józefowi i współpracownikom za prace stolarskie i budowlane wykonane w tym tygodniu na Ranczo Franciszkańskim. Powoli poprawia się pogoda więc pewnie w marcu rozpoczniemy prace przy wykonaniu nowego podjazdu oraz remont schodów do kościoła w Judaszówce dzięki dofinansowaniu z PFRON-u i 20% wkładu własnego ze składanych ofiar z ostatnich wielu miesięcy.