6 Niedziela Wielkiego Postu (Palmowa) - 24.03.2024 r.

Dziekujemy wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami Parafii, podejmowanie krzyża, rozważania i za zabezpieczenie przejścia przez OSP Jelna.

Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje z peregrynacji obrazu NSPJ. Prosimy, aby obraz w najbliższych dniach przekazać na poszczególne ulice na Borkach. Ponieważ w Judaszówce zakończyła się już peregrynacja, dlatego od dziś także drugi obraz będzie przekazywany w rodzinach w Jelnej od strony Malenisk od domu nr 395 w kierunku Łazków, Piasków.

W tym Wielkim Tygodniu przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary:

- Uroczystośc Zwiastowania zamiast 25 marca będzie po Oktawie Wielkanocy

- do Wielkiej Środy spowiedź przed Mszą św.

- w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz 17.00, potem Adoracja w ciemnicy do godz 21.00

- w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (3 posiłki) i jakościowy (od pokarmów mięsnych). Adoracja od godz 7.00 (prosimy szczególnie o obecność od 7.00 LSO, od 11.00 ODB i FMO, po południu od 13.00 Roże Różańcowe i FZŚ, od 14.00 Akcję Katolicką).

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00. Podczas Adoracji Krzyża oddajemy Mu cześć przez głęboki skłon lub ucałowanie. Ofiary z adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Po Liturgii będzie Adoracja przy Bożym Grobie do godz 21.00.

O godz 15.00 rozpoczniemy codzienną Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, po niej Koronka i Droga Krzyżowa.

Od godz 9.00 odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św (nie będzie już wyjazdu tydzień później na pierwszy piątek).

- w Wielką Sobotę zachowajmy też zwyczajowy post. Adoracja od godz 7.00

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w kościele od godz 9.00 do 12.00, co pół godziny.

Będą również obrzędy błogosławieństwa pokarmów w tradycyjnych miejscach:

na Baranówce (ok 10.00), na Krzakach (ok 10.20) i Piaskach (ok 10.40).

O godz 15.00 Nowenna i Koronka. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 (przynieśmy zabezpieczone świece). NIE BĘDZIE JUŻ WIECZORNEJ ADORACJI.

- w Niedzielę Wielkanocną po zmianie czasu na letni Procesja Rezurekcyjna o godz 6.00. Kolejna Msza św. o 11.00. O godz 15.00 Nowenna i Koronka oraz Msza św. recytowana.

W zakrystii są do nabycia z Caritasu ostatnie świece Paschaliki w cenie 10 zł.

Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Zarząd PUKS Francesco zaprasza sympatyków na mecz derbowy z Sarzynianką dziś o godz 13.30.

Pan Sołtys informuje i zaprasza wszystkich mieszkańców sołectwa Jelna na Zebranie Wiejskie w Domu Kultury dzisiaj o godz. 14.00.

W związek sakramentalny zamierzają wstąpić Mateusz Gołąbek i Weronika Wziątka z naszej Parafii. Kto wiedziałby o przeszkodach prosimy o kontakt.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który omawia istotę dni Triduum.

W piątek w naszym Klasztorze w Łodzi w wieku 72 lat zmarł nagle o. Kazimierz Kowalski OFM, który kilka razy wygłaszał m.in. kazania odpustowe w Jelnej. Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

6 Niedziela Wielkiego Postu (Palmowa) - 24.03.2024 r.

W tym Wielkim Tygodniu przeżywamy najważniejsze tajemnice naszej wiary:

- Uroczystośc Zwiastowania zamiast 25 marca będzie po Oktawie Wielkanocy

- w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz 19.00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Podczas Adoracji Krzyża oddajemy Mu cześć przez głęboki skłon lub ucałowanie. Ofiary z adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Po Liturgii będzie Adoracja przy Bożym Grobie do godz 22.00.

O godz 15.00 w kościele w Jelnej rozpoczniemy codzienną Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, po niej Koronka i Droga Krzyżowa.

Przed godz 9.00 odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św (nie będzie już wyjazdu tydzień później na pierwszy piątek).

- w Wielką Sobotę zachowajmy też zwyczajowy post. Adoracja od godz 9.00 do 12.00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w kościele o godz 9.00 i 12.00 (po Adoracji).

Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.30 (przynieśmy zabezpieczone świece). Po niej Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.

- w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msza św. o 9.00. Dodatkowa recytowana Msza św. w Jelnej o 15.00.

W zakrystii są do nabycia z Caritasu ostatnie świece Paschaliki w cenie 10 zł.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który omawia istotę dni Triduum.