15 Niedziela zwykła - 14.07.2024 r.

Dziś druga niedziela miesiąca, a zatem składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za ofiary złożone na tacę gospodarczo-budowlaną.

Dziękujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz deklaracje z peregrynacji obydwu obrazów NSPJ. Kiedy peregrynacja dobiegnie już końca prosimy o przyniesienie obrazów do kościoła.

W liturgii tego tygodnia:

- w poniedziałek – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek – wsp NMP z Góry Karmel

- w czwartek – święto św. Szymona z Lipnicy, zakonnika

Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji jak co roku w najbliższą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierujących. Będzie można nabyć breloczek i otrzymać obrazek ze św. Krzysztofem, a ofiary składane do puszek przeznaczone są na wsparcie misjonarzy i zakup środków transportu w ramach dziękczynnej akcji MIVA Polska 1 grosz za 1 km. Szczegóły na plakacie.

Pan Stanisław Baj informuje, że z powodu braku zrozumienia przez niektórych ludzi sytuacji rolników i skutków suszy oraz trudności napotkanych przez OSP w minionym tygodniu przy zbiorniku wodnym w Jelnej każdy może z jego prywatnego stawu we wtorek i w czwartek od 18.00 do 19.30 pobrać do beczkowozów i zbiorników wodę do podlewania roślin – pompa będzie na miejscu.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który odkrywa tajemnice Jasnej Góry.

Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

15 Niedziela zwykła - 14.07.2024 r.

W liturgii tego tygodnia:

- w poniedziałek – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek – wsp NMP z Góry Karmel

- w czwartek – święto św. Szymona z Lipnicy, zakonnika

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który odkrywa tajemnice Jasnej Góry.