Ogłoszenia Duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu - 10.12.2023 r.

 

Za chwilę Adoracja Najśw. Sakramentu przeniesiona z 1 niedzieli miesiąca. Jak co roku w 2 niedzielę Adwentu ofiarami do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie poświęconych Opłatków na stół wigilijny oraz kalendarzy na kolejny rok. Jak ustalono przed wielu laty ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są zawsze na roczne koszty środków czystości do sprzątania kościoła i wynagrodzenia sprzątaczek. Zebrane ofiary prawie wystarczą na ich całkowite pokrycie.

Zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 7.00 wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci z lampionami do bocznej zakrystii, aby wspólnie w procesji rozpoczynać Eucharystię. Dziękujemy tym, którzy pomimo różnych obowiązków potrafią rano wcześniej wstać i przyjść na adwentowe Msze św.

Dziękujemy za przyjmowanie w domach Obrazu NSPJ, rodzinną modlitwę oraz obecność na Mszach św. i składane deklaracje, gdzie był wizerunek Serca Pana Jezusa. Przekazujmy sobie obraz wieczorem wg numeracji (lub do najbliżej mieszkających) ustalając to wcześniej między sobą. Wzory deklaracji są w zakrystii.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w środę – wsp św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- w czwartek – wsp św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościła

- w sobotę – rozpoczniemy na Mszach rano i wieczorem Nowennę do Dzieciątka Jezus.

W piątek oazowa Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 19.30. W sobotę spotkanie Oazy o godz. 11.30.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a przygotowanie do nich to nie tylko zewnętrzne ozdoby, lecz przede wszystkim odnowa wewnętrzna przez dobrą spowiedź. Rozpocznie się ona w dekanacie w tym tygodniu. Kapłani będą liczniej w konfesjonałach w Jelnej w najbliższą sobotę od godziny 15.30 – 17.00. Skorzystajmy wszyscy z tej posługi w Parafii.

W przyszła niedzielę FMO i ODB zapraszają po każdej Mszy na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, kartek, pierników. Dochód przeznaczony jest na potrzeby i rozwój wspólnot. Doceńmy ich zaangażowanie.

Pod krzyżem w nawie bocznej można skladać dary na paczki dla najuboższych z naszej parafii, które rozwieziemy z Panem Sołtysem przed Świętami.

W zakrystii są do nabycia Wigiline Świece Caritas w cenie 10 zł.

Tygodnik Niedziela omawia historię i znaczenie Jasnogórskiego Apelu Maryjnego.

Ruszyła już V edycja Strażackiej Pomocy św. Mikołaja organizowana przez OSP Jelna jako wsparcie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie przez zebranie dziecięcych artykułów pierwszej potrzeby. Szczegóły na plakacie i Facebooku OSP Jelna.

Mama chorej Anety Czop z Nowej Sarzyny prosi ludzi dobrej woli o pomoc w zebraniu środków na leczenie córki przez stronę Fundacji Siepomaga.pl. Ma tylko 3 tygodnie czasu. Szczegóły na małym plakacie w gablocie.

W zakrystii są do odebrania imienne koperty z WSD Przemyśl Dzieła Pomocy Powołaniom dla osób zaangażowanych z naszej Parafii.