Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej – 16. 06. 2019 r.

Dziś Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.

         W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

         Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie we środę o godz. 8.00. Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Grono Pedagogiczne do wspólnej modlitwy dziękczynnej za łaski Boże otrzymane w czasie zajęć dydaktycznych.

- we czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele: o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy; trasa procesji jak w latach poprzednich. Bardzo prosimy Wspólnoty działające przy naszej Parafii – Oazę Dzieci Bożych, ministrantów, lektorów stowarzyszenie Złoty Potok, Akcję Katolicką oraz FZŚ – o przygotowanie ołtarzy. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatków, a młodzież do niesienia emblematów religijnych. Prosimy także Panów do niesienia baldachimu. Zachęcamy serdecznie do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Na koniec Oktawy najwytrwalsze dzieci czeka niespodzianka.

- w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy na ten dzień udzielił Ks. Abp Adam Szal.

         W czasie wakacji nie będzie w piątki Młodzieżowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Na kolejną Adorację zapraszamy w pierwszy piątek września.

         W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby misji. Serdecznie dziękujemy za wsparcie działalności misyjnej naszej Prowincji.

         W dniach 5-15 lipca odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 23 czerwca (w przyszłą niedzielę) o godz. 16.00 w Farze w Leżajsku będzie Msza św., a po niej spotkanie organizacyjne. Chętnych do udziału w Pielgrzymce serdecznie zapraszamy.

Od przyszłej niedzieli będzie już możliwość rezerwacji intencji mszalnych na rok 2020. Prosimy o regulowanie intencji najpóźniej tydzień przed terminem ich odprawienia.

W najbliższy czwartek o godz. 16.00 odbędzie się mecz Jelna – Łowisko. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom czasie tego ważnego meczu.

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Leżajsku ogłasza nabór dzieci i młodzieży z autyzmem lub niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły w gablocie.