Ogłoszenia Duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła - 26. 06. 2022 r.

Zakończyliśmy w miniony czwartek Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach św. i procesjach Eucharystycznych, zwłaszcza dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła;

- w środę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W czwartek zakończymy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota lipca. Odwiedziny chorych z wizytą duszpasterską w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana Tajemnic Różańcowych, zaś Msza św. wieczorna będzie Wypominkową za naszych Zmarłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w piątkowych Młodzieżowych Adoracjach Najświętszego Sakramentu, a także Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za ich prowadzenie. Na kolejną Adorację zapraszamy po przerwie wakacyjnej, czyli w pierwszy piątek września.

Zarząd OSP w Jelnej informuje, że w związku z falą upałów i małą ilością opadów strażacy w dniach 27, 29 czerwca i 1 lipca (poniedziałek, środa i piątek) w godz. 18.30-19.30 będą napełniać zbiorniki na wodę oraz beczkowozy przy zbiorniku wodnym w Jelnej.