Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 4. 06. 2023 r.

 

Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Sumie zmiana Tajemnic różańcowych, a Msza wieczorna będzie Wypominkową za naszych Zmarłych.

Dziś po Sumie odbędzie się poświęcenie motorów oraz błogosławieństwo kierowców na rozpoczęcie sezonu. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych z naszej Parafii. Po Mszy św. planowany jest wspólny przejazd ok. 1 godz. po okolicy i powrót na Ranczo Franciszkańskie na ognisko i pieczoną kiełbaskę.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele: o godz. 7.30, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy; trasa procesji jak zazwyczaj. Bardzo prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, Stowarzyszenie Złoty Potok, Akcję Katolicką oraz FZŚ o przygotowanie ołtarzy. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatków, a młodzież do niesienia emblematów religijnych. Prosimy także Panów do niesienia baldachimu. Zachęcamy serdecznie do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Na koniec Oktawy najwytrwalsze dzieci czeka niespodzianka.

         W piątek o godz. 19.15 zapraszamy na Młodzieżową Adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę o 11.30 będzie spotkanie dla Oazy Dzieci Bożych.

W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza. Serdecznie dziękujemy Wam za pomoc i wsparcie naszego klasztoru i parafii, które odwzajemniamy w naszej codziennej modlitwie, prosząc Dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszej Parafialnej Wspólnoty i naszych Dobrodziejów.

W minionym tygodniu przypadał dzień imienin o. proboszcza. Z uwagi na to, że o. Sadok za niecały miesiąc opuści nasz klasztor i parafię, serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową i pożegnalną – w niedzielę 25 czerwca o godz. 11.00.

We współpracy z parafiami większości diecezji w Polsce, Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – elektroodpadów. W tym roku dochody z akcji zostaną przekazane na wsparcie działalności misyjnej Ks. Bpa Jana Ozgi w Kamerunie. Prosimy, aby zużyty i zepsuty sprzęt umieścić na parkingu obok kościoła w najbliższy wtorek (6 czerwca) do godziny 12.00. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Akcji.