Ogłoszenia Duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła - 14. 10. 2018 r.

         Dziś przypada Dzień Papieski. Będzie zbierana taca gospodarcza z przeznaczeniem na opał do kościoła. Ostatnio zebraliśmy na ok. 4 tony węgla, a na całą zimę potrzebujemy ok. 15 ton. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie i solidarność.

         W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

- we środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

- we czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Módlmy się w tym dniu w intencji służby zdrowia, której patronuje św. Łukasz;

- w piątek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary. O godz. 20.00 zapraszamy na młodzieżową Adorację Najświętszego Sakramentu;

- w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego. O godz. 8.30 odbędzie się spotkanie uczniów kl. 8 SP przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.

         Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Gościmy Siostrę Misjonarkę, którą nasza Wspólnota Parafialna od lat wspiera. W przyszła niedzielę będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Misji, gdzie pracuje nasza Siostra. Potrzebne są fundusze na transport darów na teren Misji.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kalwarii Zebrzydowskiej zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci płodów ziemi. W sobotę, 20 października od godz. 7.00 do 9.00 będą zbierane dary. Prosimy, aby dary zostały umieszczone przy drodze. Za Waszą życzliwość i dar serca składamy serdeczne podziękowanie – Bóg Zapłać.

Wzorem ubiegłych lat, młodzież z Jelnej, OSP oraz Pan Sołtys zapraszają wszystkich mieszkańców do zbiórki zniczy na polskie cmentarze na Ukrainie. Zbiórka będzie prowadzona do 24 października w Szkole Podstawowej w Jelnej oraz w bibliotece. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

         Komunikat dla Seniorów: Październikowe warsztaty w ramach realizowanego projektu odbędą się w najbliższą środę o godz. 18 w Domu Kultury w Jelnej.

         Zbliżają się wybory samorządowe. Nasza miłość do Ojczyzny, szczególnie w roku, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, wyraża się poprzez odpowiedzialność za wszystko, co Polskę stanowi. Nasz udział w wyborach będzie czynną realizacją tej miłości oraz wypełnieniem czwartego Przykazania Bożego. Wypełnijmy ten obowiązek z zgodzie z naszym sumieniem i z odpowiedzialnością.