Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

13 Niedziela Zwykła - 26. 06. 2022 r.

Serdecznie dziękujemy w imieniu rodziny za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszek na potrzeby P. Doroty Sarzyńskiej. Niech Pan wynagradza Wam nieustannie Waszą miłość bliźniego i hojność Swoim Błogosławieństwem.

Zakończyliśmy w miniony czwartek Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach św. i procesjach Eucharystycznych, zwłaszcza dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

- we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła;

- w środę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W czwartek zakończymy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota lipca. Odwiedziny chorych z wizytą duszpasterską w piątek przed godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.

W sobotę po Mszy św. będzie wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. W czasie wakacji nie będzie spotkań Wspólnoty Zawierzenia NMP.

W przyszłą niedzielę będzie Msza św. Wypominkowa za naszych Zmarłych, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w Jelnej w piątkowych Młodzieżowych Adoracjach Najświętszego Sakramentu. Na kolejną Adorację zapraszamy po przerwie wakacyjnej, czyli w pierwszy piątek września.

W czasie wakacji Msze św. w naszym kościele będą w czwartki i niedziele. Oprócz nich, będą także Msze św. w pierwsze piątki i soboty miesiąca oraz 13-go lipca i sierpnia, po których będą Nabożeństwa Fatimskie. Msze św. w uroczystości w sierpniu: 15-go (Wniebowzięcie NMP, w poniedziałek) o godz. 9.00, zaś 26-go (NMP Częstochowskiej, w piątek) o godz. 18.00.

Zarząd OSP w Jelnej informuje, że w związku z falą upałów i małą ilością opadów strażacy w dniach 27, 29 czerwca i 1 lipca (poniedziałek, środa i piątek) w godz. 18.30-19.30 będą napełniać zbiorniki na wodę oraz beczkowozy przy zbiorniku wodnym w Jelnej.