Ogłoszenia Duszpasterskie – Judaszówka

2 Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024 r.

Jak co roku w 2 niedzielę Wielkiego Postu dziś zbiórka do puszek na misje tzw. Ad Gentes. Bardzo dziekujemy za każda ofiarę.

Trwa peregrynacja Obrazu NSPJ . Dziekujemy za rodzinną modlitwę i obecność na Mszy św. oraz składane deklaracje.

W liturgii w tym tygodniu przypadają tylko dni powszednie. Za tydzień w pierwszą niedzielę marca zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. wypominkowa za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed godz. 9.00. Spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 17.20 (przed Drogą Krzyżową).

Także w pierwszy piątek 1 marca w naszej Parafii jest wyznaczona Archidiecezjalna Adoracja Najśw. Sakramentu, której główną intencją jest prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, modlitwa za powołanych oraz prośba o naszą otwartość na Ducha Św..

Adoracja rozpocznie się w kościele parafialnym w Jelnej po rannej Mszy św. i zakończy przed Drogą Krzyżową o 16.30. Prosimy o obecność w dowolnie wybranym czasie.

W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Zawierzenia NMP.

Nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:

- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.00 potem Msza św.

- Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 9.30.

Bardzo dziękujemy członkom Rady Parafialnej oraz kilku Panom i jednej Pani z Parafii za chętną pracę przy podcięciu tui (przerośnięte utrudniały wjazd karawanu i zasłaniały groby) oraz uporzadkowanie alejki na cmentarzu; także Panu Januszowi i współpracownikom oraz Panu Józefowi i współpracownikom za prace stolarskie i budowlane wykonane w tym tygodniu na Ranczo Franciszkańskim. Powoli poprawia się pogoda więc pewnie w marcu rozpoczniemy prace przy wykonaniu nowego podjazdu oraz remont schodów do kościoła w Judaszówce dzięki dofinansowaniu z PFRON-u i 20% wkładu własnego ze składanych ofiar z ostatnich wielu miesięcy.

Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, który porusza temat celibatu, jego sens i znaczenie.