Dzisiaj:94
Wczoraj:179
W tygodniu:471
Wszystkie:498913

  • IP: 44.192.20.240
  • Przeglądarka: Unknown
  • Wersja:
  • OS: Unknown

Aktualnie odwiedza nas:
1
Gość(ci)

Niedawno zostały zamontowane na dachu kaplicy cmentarnej śmiegołapy, o co prosiło wielu Parafian, których groby są w bliskiej odległości od kaplicy, a spadający śnieg mógł uszkodzić wiele nagrobków.

Dzieki zaangażowaniu członków Rady Parafialnej oraz kilki Panów i jednej Pani z Parafii udało się też w tym tygodniu sprawnie przeprowadzić na Parafialnym Cmentarzu akcję podcięcia wszystkich tuj, które utrudniały przejazd karawanu w czasie pogrzebów oraz całkowicie przesłaniały groby naszych bliskich. Po zakończeniu prac cała główna alejka cmentarna została uporządkowana i posprzątana. Dziekujemy wszystkim, którzy chetnie podjęli się tej pracy na rzecz Parafii.

W niedzielę 16 lutego 2024r odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej, któremu przewodniczył o. Proboszcz. Członkowie Rady zapoznali się ze szczegółowymi normami prawnymi Synodu Archidiecezji Przemyskiej oraz Statuem Rady Parafialnej. Omówione zostały sprawy duszpasterskie i gospodarcze związane z działalnością Parafii zaplanowane na rok 2024 oraz przyjeto plan pracy Rady Parafialnej.

Co roku 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego, który ustanowił św. Jan Paweł II. Z tej okazji w poniedziałek 12 lutego o godz. 10.30 w kościele w Jelnej na Mszy św. zgormadzili się chorzy i starsi z całej parafii oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Jelnej i z Sarzyny, aby prosić Boga o siły, zdrowie i potrzebne łaski oraz przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Mszy św. przewodniczył proboszcz o. Artur Stępień OFM i wraz z o.Ferdynandem Pisiem OFM udzielili sakramentu namaszczenia. Posługę liturgiczną pełnił także dk. Karol Jagiełło, podopieczni ŚDS, a Dyrektor ŚDS w Jelnej Pani Danuta Kurzyp oraz animatorzy muzyczni z ŚDS przygotowali Liturgię Słowa, psalm oraz oprawę muzyczną Mszy św.

Na mocy uchwał Synodu Archidiecezji Przemyskiej

zatwierdzonych 1 stycznia 2000 roku,

dnia 08 lutego 2024r po Mszy św. w kościele w Jelnej

ks. Dziekan Józef Łobodziński

zatwierdził nowych członków

 Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Jelnej

w dekanacie Leżajsk II

Życząc obfitego błogosławieństwa Bożego

w pełnieniu tych obowiązków.

SKŁAD PERSONALNY

Z urzędu:

 Proboszcz – o. Artur Adam Stępień OFM

Wikariusz – o. Pio Paweł Trzeciak OFM

 

Z wyboru Parafian z dn. 21.01.2024 pierwsi z 5 rejonów:

Tudryn Antoni (Jelna-Judaszówka 408C) – rejon 1

Miś Wiesław (Jelna 49) – rejon 2

Ciągło Piotr (Jelna 235) – rejon 3

Nowak Marian (Jelna 110A) – rejon 4

Ilasz Piotr (Jelna 275A) – rejon 5

 

Z wyboru o.Proboszcza:

Zawadzki Michał (Jelna 153)

Zych Łukasz (Jelna 96A)

Nicpoń Józef (Jelna 97)

Grzywna Adam (Jelna-Judaszówka 338)

Barda Piotr (Jelna 277S)