• IP: 18.206.76.45

17.00         Msza św. z nauką ogólną

18.00         Msza św. z nauką ogólną – Judaszówka

WTOREK 19 marca – DZIEŃ SPOWIEDZI i Zakończenie rekolekcji

7.00           Msza św. z nauką ogólną (błogosławieństwo)

Szkoła Podstawowa:

- projekcja filmów religijnych w szkole (młodsze klasy) i w kinie (starsi)

- spowiedź uczniów i 12.00 Msza św. z nauką dla dzieci w kościele

15.30 -17.00      Dekanalna i rekolekcyjna SPOWIEDŹ W JELNEJ

17.00         Msza św. z nauką ogólną (błogosławieństwo)

17.00 -18.00      Dekanalna i rekolekcyjna SPOWIEDŹ W JUDASZÓWCE

18.00         Msza św. z nauką ogólną - Judaszówka (błogosławieństwo)

(w czasie rekolekcji spowiedź także przed każdą Mszą św.)

Niedawno zostały zamontowane na dachu kaplicy cmentarnej śmiegołapy, o co prosiło wielu Parafian, których groby są w bliskiej odległości od kaplicy, a spadający śnieg mógł uszkodzić wiele nagrobków.

Dzieki zaangażowaniu członków Rady Parafialnej oraz kilku Panów i jednej Pani z Parafii udało się też w tym tygodniu sprawnie przeprowadzić na Parafialnym Cmentarzu akcję podcięcia wszystkich drzewek tui, które utrudniały przejazd karawanu w czasie pogrzebów oraz całkowicie przesłaniały groby naszych bliskich. Po zakończeniu prac cała główna alejka cmentarna została uporządkowana i posprzątana. Dziekujemy wszystkim, którzy chetnie podjęli się tej pracy na rzecz Parafii.

W niedzielę 16 lutego 2024r odbyło się pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej, któremu przewodniczył o. Proboszcz. Członkowie Rady zapoznali się ze szczegółowymi normami prawnymi Synodu Archidiecezji Przemyskiej oraz Statuem Rady Parafialnej. Omówione zostały sprawy duszpasterskie i gospodarcze związane z działalnością Parafii zaplanowane na rok 2024 oraz przyjeto plan pracy Rady Parafialnej.

Co roku 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego, który ustanowił św. Jan Paweł II. Z tej okazji w poniedziałek 12 lutego o godz. 10.30 w kościele w Jelnej na Mszy św. zgormadzili się chorzy i starsi z całej parafii oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Jelnej i z Sarzyny, aby prosić Boga o siły, zdrowie i potrzebne łaski oraz przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Mszy św. przewodniczył proboszcz o. Artur Stępień OFM i wraz z o.Ferdynandem Pisiem OFM udzielili sakramentu namaszczenia. Posługę liturgiczną pełnił także dk. Karol Jagiełło, podopieczni ŚDS, a Dyrektor ŚDS w Jelnej Pani Danuta Kurzyp oraz animatorzy muzyczni z ŚDS przygotowali Liturgię Słowa, psalm oraz oprawę muzyczną Mszy św.