Dzisiaj:30

Aktualnie odwiedza nas:
Gość(ci)

Image34

W niedzielę 14 stycznia 2018 w Domu Kultury w Jelnej zostały wystawione Jasełka bożonarodzeniowe. Przygotowała je Franciszkańska Młodzież Oazowa oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Od strony artystycznej opiekę sprawowała Pani Zofia Miś.

DSC 0028 Dnia 6 grudnia po Mszy św. wieczornej do dzieci z naszej parafii przybył św. Mikołaj z prezentami. Licznie zgromadzone dzieci wraz ze swoimi rodzicami z wielką radością przywitali Gościa z niebios. Spotkanie z prawdziwym św. Mikołajem było pełne wrażeń i emocji.

Znalezione obrazy dla zapytania wieniec adwentowy

3 grudnia 2017r rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i zarazem czas przygotowania na Uroczystość Bożego Narodzenia.

W czasie Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które wraz z parafialnym kalendarzem członkowie Rady Parafialnej oraz Akcji Katolickiej dostarczyli do wiernych w Jelnej i Judaszówce.

Rozpoczęliśmy także Msze św. Roratnie, które o godz. 7.00 gromadzą starszych oraz dzieci wraz z lampionami w ręku.

Znalezione obrazy dla zapytania znicz

W Uroczystość Wszystkich Św. główne uroczystości miały miejsce na cmentarzu parafialnym, na którym

spoczywają nasi bliscy z Jelnej i Judaszówki.

Mszy św. na cmentarzu przewodniczył o. Sadok Strąkowski, proboszcz, a kazanie wygłosił o. Arur Stępień

OFM, wikariusz parafii.

Następnie w czasie procesji za zmarłych przyzywaliśmy miłosierdzia Bożego dla naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny.

Wieczorem również na cmentarzu Franciszkańska Młodzież Oazowa i LSO oraz wierni modlili się rożważając stacje Drogi Krzyżowej.