Obecna Wspólnota Klasztoru:

 

o. Sadok Strąkowski - gwardian  proboszcz

o. Artur Stępień- wikary klasztoru i parafii

o. Ferdynand Piś - spowiednik kaznodzieja, asystent FZŚ

 

 

Z parafii Jelna Bóg łaską powołania obdarzył:

powołania męskie:

1. O. Arnulf Mierzwiński OFM Ber. (+2000 w Tarnowie)

2. O. Jan Wańczyk OFM Ber. (+2002 w Łodzi)  

3. O. Franciszek Rydzak OFM Ber.  

4. O. Michał Płachta  OP

5. O. Gerard Zygmunt OH

6. O. Władysław Waśko OFM Ber.

7. Ks. Krzysztof Majder

8. O. Leon Wierzbicki OFM Ber

9. O. Zefiryn  Mazur OFM Ber.

10. O. Przybysław Majewski OFM Ber.

11. O. Augustyn Bielak OFM Ber.

 

powołania żeńskie:

1. S. Bożena Borecka, Służebniczki Ducha św.(Togo)

2. S. Róża Baj,  SS Niepokal. Serca NMP  (Leżajsk)

3. S. Milena Banaś , SS Kan. Ducha Św. ( Leżajsk)

4. S. Bogumiła  Potaczała,  SS Felicjanki (Watykan),

5. S. Zofia Potaczała,  SS Niepokal. Serca NMP ( Kietrz)

6. S. Teofila Tudryn,  SS Kan. Ducha Św., ( misjonarka w Burundi)

7. S. Klementyna Ząbczyk,  SS Felicjanki (Kraków)

 

Kapłani pracujący w Jelnej:

1. Duszpasterze (dojeżdżający z Leżajska)

O. Piotr Kotyła (1967-1974 )   duszpasterz                                                                     

O. Marian Wachowicz (1974-1978)  duszpasterz

O. Władysław Czarniak (1978-1979)  duszpasterz

O. Bogdan Fajdek ( 1979- 1980) duszpasterz

O. Henryk Hajzler (1980-1981) duszpasterz  

 

Proboszczowie i gwardiani:  

O. Bernard Machniewicz (1981-1983)  proboszcz

O. Kazimierz Stec (1983-1991)  proboszcz i gwardian od roku 1986

O. Doroteusz Lipiński (1991-1999)   proboszcz i gwardian

O. Wojciech Frączyk (1999-2001) proboszcz i gwardian

O. Ksawery Ogórek( 2001 -2008) proboszcz i gwardian

O. Szczepan Dolański (2008-2014)   proboszcz i gwardian

O. Jan Szpila (2014 - 2017 )  proboszcz i gwardian

O. Sadok Strąkowski (2017 - ) proboszcz i gwardian

 

Wikariusze i katecheci:  

O. Jan Szpila (1982-1988)   wikary klasztoru i parafii, katecheta

O. Maksymilian Żydowski (1987-1990)   wikary klasztoru i parafii (od 1988), katecheta

O. Jacek Janas (1988-1991)  wikary klasztoru i parafii (od 1990), katecheta

O. Edwin Sękowski (1991-1993)  wikary klasztoru i parafii, katecheta

O. Albert Drożyński (1993-1996)  wikary klasztoru i parafii, katecheta

O. Hubert Frajkowski (1996-1999) wikary klasztoru i parafii, katecheta

+  O. Beniamin Buśko (1998-2001) wikary klasztoru i parafii (od 1999), katecheta

O. Bogusław Zabłocki (2001-2002) wikary klasztoru i parafii

O. Emanuel Nowak (2002-2008)  wikary klasztoru i parafii, katecheta

O. Izajasz Styczyński (2008-2017) wikary klasztoru i parafii, katecheta  

O. Artur Stępień (2017 - ) wikary klasztoru i parafii, katecheta

 

Katecheci i duszpasterze:  

O. Samuel Węgrzyn (1990-1991) katecheta

O. Zygmunt Charymski (1991-1993) spowiednik, kaznodzieja

O. Krzysztof Kaczmarek (1993-1996)  katecheta

O. Tytus Fułat (1996-1997)   katecheta

O. Aleksander Sitnik (1997-1998) katecheta

O. Dobiesław Szmirski (1999-2001) katecheta

O. Nikodem Sobczyński (2001-2004)  katecheta

+  O. Leopold Soszka (2002-2003)  spowiednik, kaznodzieja

O. Mariusz Lepianka (2003-2009)  spowiednik, kaznodzieja

O. Henryk Brzeziński (2009-2010)  spowiednik, kaznodzieja

O. Stanisław Komornik (2010-2014)  spowiednik, kaznodzieja

O. Kazimierz Stec (2014-2017)  spowiednik, kaznodzieja

 O. Ferdynand Piś (2017 -) spowiednik, kaznodzieja